Hazro Kaymakamı Ahmet ÖZAY Hazro Öğretmenevinde ilçe halkı ve muhtarlarla bayramlaştı. Vatandaşlarla sohbet edilerek dertlerini dinledi. Halkın bayramlaşma programından sonra İlçe Emniyet Amirliği, İlçe Jandarma Komutanlığı ve Teknebaşı Jandarma Karakolu ziyaret ederek, polis ve vatani görevini yapan Askerlerin bayramını kutladı. Ayrıca bu kapsamda ilçemizdeki şehit ailelerini de ziyaret ederek bayramlarını kutlayarak, istek ve talepleri dinlenildi.

Hazro Kaymakamı Ahmet ÖZAY yayınladığı mesaj ile vatandaşların Ramazan Bayramını kutladı.

Kaymakam ÖZAY mesajında, 'Bizleri sevgi ve saygı bağları ile birleştiren, birlik ve beraberliğimizin güvencesi, yeni bir Ramazan Bayramı'na daha huzur ve güven, birlik ve beraberlik ortamı içerisinde ulaşmanın büyük mutluluğunu ve sevincini yaşıyoruz.

Toplumumuzda çok özel ve anlamlı bir yere sahip olan, milletimizin manevi değerlerinin ve tarihin engin derinliklerinden gelen sosyal yardımlaşma ve dayanışma geleneğinin en güzel günlerinin yaşandığı dini bayram günleri; vatandaşlarımızın birbirlerine sevgi ve saygı anlayışı içerisinde sıcak ve samimi bir anlayışla yaklaştığı; aile fertlerinin akraba, dost ve arkadaşların bir araya gelmesini sağlayarak özlemleri gideren; komşuluk ve akrabalık ilişkilerini geliştiren ve pekiştiren; her türlü dargınlıkları ve kırgınlıkları unutturan; dostluk, kardeşlik ve hoşgörü duygularını güçlendiren; geçmiş ile gelecek arasında köprü kuran; kalplerdeki birlik ve beraberliğin milletçe yaşandığı sevinç ve mutluluk günleridir.

Özellikle sevindirmenin de çok önem kazandığı Ramazan Bayramı günlerinde, sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın da gereği olarak darda olanlarla, muhtaç, yoksul, yetim, kimsesiz durumda bulunan, hasta olan, her yaştaki vatandaşlarımızın ziyaret edilerek hatırlanması, onlara maddi ve manevi çeşitli yardımlarda bulunulması suretiyle onlarında desteklenip sevindirilmesi çok önem taşımaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle, karşılıklı olarak insani ilişkilerin yoğunluk kazanarak, dostlukların ve arkadaşlıkların güçlendirildiği Ramazan Bayram günlerinin, huzur, güven ve mutluluğuna; karşılıklı dayanışma, yardımlaşma ve hoşgörü fikrinin daha da güçlendirilmesine, gelenek ve göreneklerimizin yaşatılmasına; içimizdeki dostluk kardeşlik, barış, birlik ve beraberlik duygularının sevgi ile sonsuza kadar yaşatılmasına; tüm insanlık için sağlık ve mutluluk getirmesine vesile olmasını diler. Milletimizin ve tüm Müslüman aleminin özelde Hazro'lu hemşerilerimin bayramını kutlar selam ve saygılarımı sunarım.' Açıklamasına yer verdi.