İlçe Kaymakamımız Sercan GÖKDEMİR Kurban Bayramının 1.günü ilçe halkı ile öğretmen evinde bayramlaşma kutlaması yapıldı. Bayram kutlamasında Sayın kaymakamımız kutlama mesajında 'Toplumumuzda çok özel ve anlamlı bir yere sahip olan, milletimizin manevi değerlerinin ve tarihin engin derinliklerinden gelen sosyal yardımlaşma ve dayanışma geleneğinin en güzel yaşandığı günler bayram günleridir. Bayramlar, Her türlü güzelliğin ve mutluluğun yaşandığı, eşin, dostun, akrabanın, hastaların, büyüklerin ziyaret edildiği; yetimlerin ve buruk gönüllerin tamir edildiği; fakir-fukaranın aranıp gözetildiği; muhtaçlara yardım elinin uzatıldığı; çocukların sevindirildiği; dargınlıkların, kırgınlıkların giderildiği; sevgi, saygı, hoşgörü ve kardeşlik duygularının yoğunlaştığı; müstesna günleri ifade eder. Bayramlarda, dargınlıkları ve kırgınlıkları unutmalı, birlik ve dayanışmamızı arttırmalı, geleceğe inancımızı her koşulda korumalıyız. Bundan dolayı bayram, anlam ve önemine uygun olarak kutlanmalıdır.


Bu duygu ve düşüncelerle bütün Hazrolu hemşerilerimizin Kurban Bayramlarını en içten dileklerimle kutlar, tüm insanlık için barışa, sevgiye, kardeşliğe vesile olmasını temenni eder, sevgi ve saygılarımı sunarım.' dedi.

İlçemiz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığınca Kurban Bayramı nedeniyle Bayramın 1. Günü 677 fakir, yetim ve muhtaç vatandaşlarımıza 3 Kğ dan olmak üzere kurban eti dağıtımı yapılmıştır. Vatandaşlarımızın evlerine birebir ziyaretler yapılarak yapılan yardımlar neticesinde, çok sevindikleri ve hoşnut oldukları gözlendi. Bu nedenle teşekkürlerini sunarken, dualarda bulundular.